Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

PZN Oddział Śląsk

Zmień kontrast
|
Wstecz
|
Napisz do nas
|
Strona główna
|
Mapa strony

Informacja o szkoleniach rehabilitacyjnych w ORiS PZN Bydgoszcz

 

w okresie od 01 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 roku

 

Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia PZN w Bydgoszczy w ramach XXIV Konkursu PFRON realizuje projekt „Rehabilitacja to Samodzielność i Rozwój" w ramach którego odbywać się będą:

 

-13 dniowe szkolenia rehabilitacji podstawowej

7 dniowe szkolenia specjalistyczne:

a)    "Zdrowy styl życia" - nowoczesny dom

b)    "Nowe możliwości" - cyfrowy początek

 

Osoby zgłaszające się na każdą formę rehabilitacji muszą posiadać orzeczoną niepełnosprawność wzroku w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Nie mogą być uczestnikami ani absolwentami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie mogą w czasie szkoleń w ORiS być uczestnikami innych form finansowanych przez PFRON.

Jeśli uczestniczą w innych projektach to czas udziału w projekcie nie powinien nakładać się z udziałem w szkoleniu organizowanym przez ORiS nawet o 1 dzień. Osoby które uczestniczyły wcześniej w szkoleniach o takim samym charakterze, powinny o tym poinformować w karcie zgłoszenia. ORiS nie zapewnia lekarskiej opieki medycznej.

Osoby zgłaszające się powinny być w dobrej sprawności aby mogły uczestniczyć we wszystkich zajęciach, samodzielnie radzić sobie z podstawowymi potrzebami; np. higiena, ubieranie, muszą być samodzielne w podawanie sobie insuliny i innych leków, być w wieku do 70 lat. Jeśli występują u nich zaburzenia/schorzenia uniemożliwiające podstawową samodzielność , powinni przyjechać z opiekunem. Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Niestety, ORiS nie refunduje pobytu opiekunów oraz nie zwraca kosztów podróży beneficjentów. Koszt noclegów opiekuna - 520 zł. Wyżywienie można wykupić stosownie do własnych potrzeb w stołówce prowadzonej przez ajenta.

Osoby zaproszone muszą zabrać ze sobą aktualne, oryginalne orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu niepełnosprawności wzrokowej z określonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności.

Zgłoszenia można dokonać poprzez Okręg lub koło PZN na drukach które są do pobrania na naszej stronie internetowej oris.org.pl w zakładce „do
pobrania". Bezwzględnie niezbędne jest podanie w zgłoszeniu nr-u PESEL oraz telefonu do kontaktu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego z kierownikiem rehabilitacji - 52 34 00 128 , lub

mailowego: oris_andraszewska@poczta.onet.pl oraz do obserwowania nas na FB - Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia "Homer".

Opis form szkoleniowych:

13 dniowe szkolenia rehabilitacji podstawowej - zakres szkolenia obejmuje: zajęcia z orientacji przestrzennej, samoobsługi i czynności dnia, technik komunikacji (w tym pisma punktowego), art-terapii, psychoterapii. Informację prezentację i dobór pomocy: tyflotechnicznych i optycznych oraz zajęcia prozdrowotne i K.O. Mogą uczestniczyć w niej osoby nowo ociemniałe oraz te którym pogorszył się wzrok a uczestniczyli w tej formie rehabilitacji w Ośrodku do marca 2015 r.

Szkolenie „Zdrowy styl życia-nowoczesny dom" będzie realizowane w ciągu 7 dni dla 3 grup po 10 osób w bieżącym projekcie. Zajęcia odbędą się w 5- osobowych grupach z zakresu samoobsługi oraz posługiwania się nowoczesnym sprzętem domowych i sprzętem tyflotechnicznym i adaptowanym. Zajęcia z Art- terapii, zajęcia z dietetykiem i KO odbywać się będą dla wszystkich BO wspólnie. Szkolenie „Nowe możliwości-„cyfrowy" początek" będzie realizowane w ciągu 7 dni dla 3 grup po 10 osób w bieżącym projekcie. Wsparcie odbywać się będzie w formie zajęć w 5-os. grupach z zakresu nowoczesnych technik komunikacji „e-kontakt". Zajęcia indywidualne będą z orientacji przestrzennej. Zajęcia prozdrowotne i KO zorganizowane zostaną dla dużych grup.

Ważne!!! Prosimy o zwracanie uwagi czy zaproszone osoby uczestniczyły już w szkoleniach w ORiS. Jeśli tak, prosimy o powiadomienie nas, gdyż może wystąpić konieczność odwołania ich zaproszenia na szkolenie.

 

 

Z poważaniem - Kierownik RiS Maria Andraszewska

 

 

Facebook ORIS "Homer" 

 

 

Do pobrania: 

 

1. Terminarz Szkoleń

 2. Karta zgłoszeniowa - Rehabilitacja  podstawowa

3.  Karta zgłoszeniowa - "Zdrowy styl życia" - nowoczesny dom

4.  Karta zgłoszeniowa - "Nowe możliwości" - cyfrowy początek